Výběr editora

Matyáš Trnka

Matyáš Trnka 

Matyáš Trnka je animátor a vizuální umělec jehož tvorba se rozprostírá mezi filmem, kresbou, výtvarnými objekty a interaktivní grafikou. Vystudoval obor interaktivní grafika na VOŠ Hollar (2007-10), od roku 2010 je studentem animované tvroby na FAMU. V roce 2010 byl kurátorem galerie Malá na Chodovské tvrzi v Praze. Ve své tvorbě vychází především z klasických výtvarných technik – kresby a modelace. Ty poté rozvíjí různými digitálními nástroji na široké škále mezi animačním programem Flash, interaktivní aplikací pro tablety, nebo ve veřejném prostoru (projekce Karel Zeman pro Anifest, 2010). Jeho tvorba zahrnuje řadu netradičních...

Cinema Live!

Cinema LiveKonference pořádaná Centrem audiovizuálních studií FAMU a Festivalem Signal! představuje různé pohledy na kinematografii skrze výtvarné umění, VJing, mapping a performance

Čaroděj OZ

Čaroděj OZ

Hledejte umělce, díla, nebo klíčová slova

Pojmenuj to

Cinema LiveVýstava, Podesta Nové scény ND, 22/10/2013 – 21/11/2013. Mapovaná videoinstalace animátorky Soni Jelínkové a videoumělce Petra Zábrodského představuje imaginární ikonstas, ve kterém si oba autoři pohrávají s tradičním pojetím zobrazování světců.

Workshop živé animace a VJingu

Dva dny se bude skupina účastníků Přehlídky animovaného filmu PAF věnovat softwarům a nástrojům k produkci živé animace odhrávající se v reálném čase. Výstupy a praktické pokusy by byly představeny v rámci VJských setů lektorů při nočních DJ setech.

Katalog událostí I.

Katalog

Katalog událostí II.

Katalog

MDBZ
Projekt

Mediabáze.cz je projekt Centra audiovizuálních studií FAMU zaměřený na výzkum, propagaci a distribuci českého audiovizuálního umění. Věnujeme se experimentálnímu filmu, videu, performanci, instalacím a dalším formám pohyblivého obrazu v kinosálech, galeriích a veřejném prostoru. Zajímají nás analogie, principy a tvůrčí tendence napříč různými společenskými a uměleckými praxemi. Výstupy projektu Mediabáze.cz jsou průběžně zveřejňovány zde a formou kurátorovaných výstav a programů v kinech, galeriích a dalších prostorech.

       

Editoři: Martin Blažíček, Alexandr Jančík, Martin Mazanec, Sylva Poláková; 

MDBZ
Partneři