Výběr editora

Martin Kohout

Martin Kohout 

Po absolvování gymnázia v pražském Jižním Městě (2000–2004) se Martin Kohout věnoval nejprve studiu kamery na FAMU (2004–2010). V roce 2007 působil jako host na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Intermediální konfrontace Jiřího Davida, o rok později odjel v rámci programu Erasmus na studentskou stáž do Berlína, kde na Universität der Künste (UdK) navštěvoval mj. třídu hostující profesorky Alicje Kwade. Po ukončení stáže zůstal v Berlíně v ateliéru Gregora Schneidera, UdK absolvoval jako řádný student v roce 2011. Ve stejném roce vyjel v rámci projektu Paths Crossing na tříměsíční rezidenční pobyt do norského Dale....

Cinema Live!

Cinema LiveKonference pořádaná Centrem audiovizuálních studií FAMU a Festivalem Signal! představuje různé pohledy na kinematografii skrze výtvarné umění, VJing, mapping a performance

Čaroděj OZ

Čaroděj OZ

Hledejte umělce, díla, nebo klíčová slova

Pojmenuj to

Cinema LiveVýstava, Podesta Nové scény ND, 22/10/2013 – 21/11/2013. Mapovaná videoinstalace animátorky Soni Jelínkové a videoumělce Petra Zábrodského představuje imaginární ikonstas, ve kterém si oba autoři pohrávají s tradičním pojetím zobrazování světců.

Workshop živé animace a VJingu

Dva dny se bude skupina účastníků Přehlídky animovaného filmu PAF věnovat softwarům a nástrojům k produkci živé animace odhrávající se v reálném čase. Výstupy a praktické pokusy by byly představeny v rámci VJských setů lektorů při nočních DJ setech.

Katalog událostí I.

Katalog

Katalog událostí II.

Katalog

MDBZ
Projekt

Mediabáze.cz je projekt Centra audiovizuálních studií FAMU zaměřený na výzkum, propagaci a distribuci českého audiovizuálního umění. Věnujeme se experimentálnímu filmu, videu, performanci, instalacím a dalším formám pohyblivého obrazu v kinosálech, galeriích a veřejném prostoru. Zajímají nás analogie, principy a tvůrčí tendence napříč různými společenskými a uměleckými praxemi. Výstupy projektu Mediabáze.cz jsou průběžně zveřejňovány zde a formou kurátorovaných výstav a programů v kinech, galeriích a dalších prostorech.

       

Editoři: Martin Blažíček, Alexandr Jančík, Martin Mazanec, Sylva Poláková; 

MDBZ
Partneři