Výběr editora

Irina Zacharova

Irina Zacharova 

Irina Zacharova je fotografka a výtvarná umělkyně. Narodila se v Charkově na Ukrajině a v letech 2006-09 studovala fotografii na univerzitě v Kyjevě. V roce 2010 začala studovat fotografii na FAMU Praha.Zatímco ve své fotografické práci se Irina Zacharova věnuje spíše dokumentu, její videa čerpají z konceptuálního základu i z tradic performance. Společným motivem je pak postavení člověka ve společnosti a sociální reflexe lidské identity. V rámci veřejného prostoru vytváří a zaznamenává modelové situace, v nichž ztělesňuje určité kulturní, nebo společenské stereotypy a konfrontuje s nimi okolí. Její práce lze vnímat jako akce pro...

Cinema Live!

Cinema LiveKonference pořádaná Centrem audiovizuálních studií FAMU a Festivalem Signal! představuje různé pohledy na kinematografii skrze výtvarné umění, VJing, mapping a performance

Čaroděj OZ

Čaroděj OZ

Hledejte umělce, díla, nebo klíčová slova

Pojmenuj to

Cinema LiveVýstava, Podesta Nové scény ND, 22/10/2013 – 21/11/2013. Mapovaná videoinstalace animátorky Soni Jelínkové a videoumělce Petra Zábrodského představuje imaginární ikonstas, ve kterém si oba autoři pohrávají s tradičním pojetím zobrazování světců.

Workshop živé animace a VJingu

Dva dny se bude skupina účastníků Přehlídky animovaného filmu PAF věnovat softwarům a nástrojům k produkci živé animace odhrávající se v reálném čase. Výstupy a praktické pokusy by byly představeny v rámci VJských setů lektorů při nočních DJ setech.

Katalog událostí I.

Katalog

Katalog událostí II.

Katalog

MDBZ
Projekt

Mediabáze.cz je projekt Centra audiovizuálních studií FAMU zaměřený na výzkum, propagaci a distribuci českého audiovizuálního umění. Věnujeme se experimentálnímu filmu, videu, performanci, instalacím a dalším formám pohyblivého obrazu v kinosálech, galeriích a veřejném prostoru. Zajímají nás analogie, principy a tvůrčí tendence napříč různými společenskými a uměleckými praxemi. Výstupy projektu Mediabáze.cz jsou průběžně zveřejňovány zde a formou kurátorovaných výstav a programů v kinech, galeriích a dalších prostorech.

       

Editoři: Martin Blažíček, Alexandr Jančík, Martin Mazanec, Sylva Poláková; 

MDBZ
Partneři